Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. února 2023 Hynek

Proč tlačí Hilšer, Fischer a Nerudová Babiše na Hrad?

5. 12. 2022 8:27:50
On být prezidentem přece vůbec nechce. Bude mít ovšem asi smůlu. Tahle trojka ho tam spolehlivě dostane a to přesto, že průzkumy říkají něco jiného. Volby budou o emocích .Fakta půjdou stranou. Proč se na ně nepodívat racionálně?

Hned na začátku je si třeba přiznat, že žádný ideální kandidát není, nebyl a nikdy nebude. Celkem nechápu lidi, kteří ho pořád hledají. Dnes se dá na každého vyhrabat cokoliv a je úplně jedno zda to je nebo není pravda. Fakta spousta lidí dnes nezajímají. Důležité jsou emoce o dobře zaměřené hnojomety puštěné na plný výkon.

Nepřipomíná Vám tato prezidentská volba tu minulou? Je to jako přes kopírák. Bude stejný i výsledek? Zeman proti všem vyhrál a stačilo v podstatě málo. Stál proti němu ten nejslabší a nejvíc zranitelný kandidát. Ti lepší se prostě do druhého kola nedostali. Voliči rozdělili mezi ně hlasy rovnoměrně tak, že na druhé kolo nikdo z nich neměl.

Stačí si připomenout kdo minule prohrál. Horáček, Fischer a Hilšer. Postoupil mediální kandidát Drahoš. Ve skutečnosti ten nejslabší soupeř pro Zemana a dopadlo to tak jak to dopadlo...

Je až děsivé jak se historie opakuje. Tedy z pohledu někoho kdo je v táboře voličů, kteří nechtějí za prezidenta Babiše a zvažují racionálně svou volbu.

Jaká je situace? Předvolební průzkumy měsíc před volbami mluví celkem jasně a předpoklad, že se ještě něco změní je skoro nulový.

Babiš má svých 27 až 30 procent hlasů jistých a může s nimi počítat. Nebudu zde komentovat lidí, kteří ho volí. Ti jsou marní a bylo by to škoda slov. Pro někoho racionálně uvažujícího sice nepochopitelné, ale je to fakt se kterým je třeba počítat.

Pak tu máme dva neúspěšné kandidáty z minulých voleb. Ti mají zatím dlouhodobě společně předpokládaných zatím kolem 10 procent. To jsou důležité hlasy. Budou vyhozené a pomohou pouze k tomu, že se Babiš dostane do druhého kola.

Svou pozici v této volbě přece musí Fischer a Hilšer vidět. Už jsou okoukaní, nenabízí nic nového a jejich šance podle toho vypadají. Proč vůbec kandidují a nikdo z nich neodstoupí? Jejich vyhozené hlasy budou chybět v protibabišovském táboře a neumožní prezidentské finále Pavel - Nerudová. Postoupí Babiš. "Dobrá" práce, poražení pánové a jejich voliči....

Tím se dostávám k dvojici občanských kandidátů. Ti jediní (zatím) dokázali posbírat podpisy a mají tedy podporu přímo od občanů. Ve finále s Babišem, které mu ochotně zajistí druhé kolo všichni ti, kteří jsou ochotni vyhodit hlasy při volbě Fischera a Hilšera, může být pouze jeden z nich.

Jejich šance jsou zatím vyrovnané. Oba mají kolem 25 procent. Pavel ztrácí a Nerudová posiluje. Skoro už to vypadá, že volební stratégové v Babišově štábu mohou bouchat šampus. Pokud Nerudová porazí Pavla je to přesně to co potřebují. Druhého Drahoše a snadný cíl pro hnojomety a mobilizaci voličů. Jejich jediným problémem bude to, že nebudou stačit náboje do hnojometů ládovat. Budou jich mít spoustu. A o tom to je,

Proč je Nerudová tak snadný cíl k poražení? Dá se na ni nalepit spoustu nálepek na které většina voličů v Česku slyší. Nelze přehlédnout, že Nerudová vsadila především na svou záměnu v očích českých voličů za oblíbenou slovenskou prezidentku Čaputovou. Mladá pohledná žena s liberálními a progresivními názory. Tahák pro mladé voliče a městské voliče s liberálními názory. Je takových v Česku většina? Ne. Zdaleka ne a to je největší slabina Nerudové.

Nic proti ní. Za jiných okolností bych ji pravděpodobně volil také ( minule jsem volil v 1.kole Fischera).Nikoliv v této situaci. Budu volit pouze toho kdo má největší a reálný předpoklad porazit Babiše v druhém kole.

Moje základní podmínky splní. Není to levicový kandidát, je prozápadní, proevropský a podporuje setrvání Česka v EU a NATO. Nehledám ideálního člověka bez jediné skvrny. Podstatné je také to co a v jakých funkcích pro Česku už vykonal a jak ho reprezentoval.

Tyto podmínky splní i Nerudová ( tedy bez prestižních funkcí a reprezentace Česka v zahraničí) V duchu už ovšem vidím druhé kolo. Stačí na ni nalepit nálepky - Bubu neomarxismus, Bubu liberalismus, Bubu progresivismus, Bubu ekoterorismus, Bubu pražská kavárna, Bubu multikulturalismus a Babiš může zapnout hnojemety. Nábojů má spoustu. Jak snadné a účinné. Viděli jsme to minule.

Mobilizace. Jako posledně proti uprchlíkům. Od piva se zvednou jako minule i voliči, kteří jinak k volbám nechodí a Babiše by nevolili. Nyní ovšem budou cítit potřebu "zachránit národ" a postavit se na stranu "ochránce tradičních hodnot a obyčejných lidí". Tuto roli jim rád zahraje Babiš. Ten "zachrání" národ před progresivismem, liberalismem, homosexualismem, neomarxismem a kdo ví čím ještě....

Hrdina a zachránce národa. Jako minule Zeman. Vítěz.

Je tu ovšem i jiná možnost. Druhé kolo Babiš - Pavel. Čím může útočit Babiš na Pavla. Jeho komunistickou minulosti? Sám je na tom ještě mnohem hůř. Může na něho nalepit stejné nálepky jako na Nerudovou a mobilizovat k "záchraně národa"? Ne. Hnojomety budou bez nábojů. Pavel má i mnohem širší a pestřejší složení voličů. Dokáže oslovit větší okruh lidí, mladé i starší.

Tyto volby jsou pouze o jednom. Porazit Babiše a jeho většinou seniorskou sektu. Kdyby mohli volit pouze naši "nejmoudřejší a nejzkušenější" má výhru jistou už v 1.kole. Naštěstí tomu tak není. Přijdou volit i mladí a záleží na tom kolik jich bude.

A co čeští voliči? Vzpomenou si na minulé volby a to jak nakonec předhodili pro Zemana toho nejvíce zranitelného a tím nejslabšího soupeře?

Snad....

Nevím jak kdo, ale já mám jasnu. Nehledám nikoho ideálního. Volím racionálně a bez emocí toho nejlepšího soupeře pro Babiše. Kandidáta, který bude mít velkou šanci zvítězit. O tom to je a pokud to dost lidí nepochopí bude to velká chyba. Stejná jako minule.

Do voleb je ještě měsíc a píši tedy s předstihem. Jsem zvědav jak se situace za měsíc změní a co bych na svém textu za tuto dobu změnil.

PS. Omlouvám se, že se kvůli trestu nemohu účastnit diskuze.

Autor: Zdeněk Bárta | pondělí 5.12.2022 8:27 | karma článku: 21.56 | přečteno: 914x

Další články blogera

Zdeněk Bárta

Jiří Rusnok podpořil Pavla - Babiš je chaos.

Různé osobnosti či "osobnosti" se vyjadřují k prezidentské volbě a je celkem zajímavé či spíše smutné jak málo výrazných osobností máme. Bývalý premiér "zemanovské" úřednické vlády a guvernér ČNB Jiří Rusnok je jednou z nich.

26.1.2023 v 7:11 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 245 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Kolik nerozhodných a váhavých voličů přesvědčil PP nebo AB?

Právě jim byla určena včerejší televizní debata určena. Rozhodnuté voliče a je jedno z jaké strany zajímat nemusela. Já jsem ji také znechuceně vypnul asi v polovině. Kolik vůbec takových voličů je? Je jich jen 10% nebo 30%?

23.1.2023 v 7:04 | Karma článku: 21.96 | Přečteno: 552 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Smrt šikanisty (učitele)

Nebo smrt učitele (šikanisty)? První nadpis je pravdivější. Zoufalý ponižovaný mladý kluk zahnaný do kouta zabil šikanistu, který byl jeho učitelem. To byl pravý důvod proč zaútočil. Nic jiného. Případy šikany končí často naopak.

21.1.2023 v 7:42 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 1101 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Nevoliči "menšího zla" nakonec pomohou jen k vítězství "většímu zlu". Spokojeni?

Volíme. Čas se rozhodnout. Je velmi relativní někoho označit za menší či větší zlo. Každý může už pouze dva kandidáty vnímat a hodnotit úplně jinak. Možnost A nebo možnost B. Už se nedá nikam uhnout jako v 1.kole. Dá? Nevolit?

19.1.2023 v 9:52 | Karma článku: 40.90 | Přečteno: 11266 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Kateřina Krumpálová

Telefonát s Taiwanem

Už začátkem nového roku, před oficiálním nástupem nového prezidenta do funkce, máme hned o čem mluvit. Co může přinést jeden telefonát s Taiwanem?

1.2.2023 v 16:57 | Karma článku: 26.15 | Přečteno: 551 | Diskuse

Jan Bartoň

Odepisování Babiše a ANO – velmi neprozíravé

Andrej Babiš sice prohrál prezidentský duel výrazně, nicméně jeho voliči jen tak sami od sebe nezmizí z volebních seznamů. Komentáře věštící konec vlivu Babiše v české politice jsou proto naprosto předčasné.

1.2.2023 v 13:00 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 1970 | Diskuse

Alena Křehotová

Prezidentskými debatami se promlčel, zato teď se rozpovídal

Vyhrál s 3,3 milióny hlasů voličů, což je nevídané, a ač do té doby víceméně mlčel, tak teď se hezky rozpovídal. Inaugurován bude 9. března, ale už do konce ledna sdělil, že řediteli BIS Koudelkovi dá při první příležitosti funkci

1.2.2023 v 12:35 | Karma článku: 33.88 | Přečteno: 1050 | Diskuse

Karol Wild

Urazili prezidenta republiky

A to náramně. Nedivil bych se prezidentu republiky Miloši Zemanovi, kdyby to generálovi v. v. Petru Pavlovi vmetl do tváře při jejich setkání.

1.2.2023 v 11:41 | Karma článku: 34.16 | Přečteno: 1072 |

Pavel Ďuran

Hanba! Prezidentské volby byly zmanipulovány!

Zmanipulované prezidentské volby! Za těmi tentokrát kupodivu nestojí ani tak Rus jako software. Důkazem je brzká návštěva Čaputové a, o tom se neví, také já. Přiznám se!

1.2.2023 v 8:51 | Karma článku: 33.55 | Přečteno: 3431 | Diskuse
Počet článků 548 Celková karma 28.49 Průměrná čtenost 1997

Pseudovesničan v "nejlepších letech", který se raduje z každého dne kdy může vnímat svět všemi smysly.Věčný optimista, který dobře ví, že život je krásný a je hloupé si ho kazit zlobou, závistí a nenávistí.

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...