Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Neočkovaní senioři. Děkujeme Vám za vánoční lockdown.

25. 11. 2021 13:49:45
Situace na Moravě je kritická. Nemocnice jsou na hraně možností. Kvalifikovaný personál se na rozdíl od postelí a přístrojů nedá koupit. Lékaři a ostatní zdravotní personál je vyčerpaný a frustrovaný z toho o koho se musí starat.

O neočkované seniory, kteří v jejich péči většinou nemuseli skončit. Díky jim jsou zbytečně zahlcené nemocnice a to nejen v menších městech. Jeden příklad za všechny. Hranická nemocnice je obsazena na covidovém oddělení z více než ze dvou třetin neočkovanými seniory.

Děda Marian je hrdina. Sotva se ho hranickým lékařům podařilo sundat smrtce z lopaty hrdě hlásá. Vakcíně nevěřím a očkovat se nenechám! To musí být radost někomu takovému bojovat o život. Kolik takových poblázněných seniorů je? V jeho věkové kategorii ( 70) pořád hodně. Asi 20 procent. Podobné je to i v kategoriích 60 až 65 let a starších. V nejvíce ohrožených skupinách.

Tato menšinová skupina seniorů plní nemocnice. Za poslední týden bylo hospitalizováno 3885 ldí, z toho jich bylo 2158 neočkovaných. Z drtivé většiny senioři. Podobná je i situace na JIPkách. Ze 602 lidí je jich 371 neočkovaných.

Je vůbec nějaká síla, která by přesvědčila dvaceti procentní část seniorů, kteří se nechali pobláznit různými lži a žvásty k očkování? Právě tuto skupinu lidí "musíme" my všichni zachranovat před covidem a smrtí. Musíme? Musíme....

Co dělají pro svou záchranu oni? Nic. Naprosto zbytečně plní nemocnice a JIPky a ještě obtěžují vyčerpaný personál hloupými žvásty. Uvědomují si vůbec, že všechna ta omezení se dějí hlavně kvůli nim? Chápou to vůbec?

Já jsem schopný chápat mladé lidi. Ti si mohou říci - jsem mladý, covid budu mít bez příznaků a očkování nepotřebuji. K čemu? Mně se přece nemůže nic stát. Abych chránil staré bláznivé dědky a babky které se nechtějí očkovat? Co je mi do nich...? Sice bez empatie a dost sobecké, ale to tak k mládí patří. Bohužel také to, že nejsou ochotni dodržovat i nařízená omezení. Ty ovšem ignorují i starší a výsledek je takový jaký je....

Co vůbec nechápu jsou myšlenkové pochody starých neočkovaných bezohledných sobců. To je jim opravdu jedno, že zahltí nemocnice a tím v podstatě omezí celou společnost? Nevadí jim, že nemocnice musí omezovat pro nedostatek vytíženého personálu jinou péčí? Odkládat operace? Nevadí jim riskovat pro nic svůj život? Nevadí jim, že děti nebudou moc opět chodit do školy....?

Jak to dokázali v Dánsku, že jsou lidé z nejvíc ohrožené skupiny skoro stoprocentně očkováni? Existuje nějaký recept na přesvědčení nejhloupější části populace? Výsledky podle toho vypadají. V Dánsku nejsou nemocnice a JIPky zahlcené neočkovanými seniory. A i těch očkovaných je tam minimum.

Tak zatím jediný rozumný návrh, který z vlády vypadl je povinné očkování seniorů. Už dnes je pozdě, ale další vlnu a tím umrtvení společnosti, by to mohlo značně omezit. A ti senioři, kteří chtějí zůstat "svobodní a nikdo a nic je nedonutí dát se očkovat". Těm bych ponechal svobodu si případnou léčbu, hospitalizaci a pobyt na JIPce zaplatit hezky za svého...

Výtka na adresu malé části našich seniorů se pochopitelně týká těch, kteří se očkovat mohou, ale nechtějí. Už mně dost štvou.

Stejně jako různí aktivisté, kteří ještě házejí opatřením klacky pod nohy. Jako "bojovníci za svobodu" pod vlajkou Trikolory. Moravan král hazardu Valenta a moravský advokát Koudelka. Ten se ještě v kritické situaci nestydí přihřívat nacionalistickou polívčičku. Fakt, že nemocnice především na jižní Moravě už jsou zahlcené a vyčerpaný personál nestíhá ho asi vůbec nezajímá. A to si pan moravský advokát hraje na velkého moravského "vlastence". Hnus....

Co také čekat od spolupracovníka Landy. Magorská vrána k magorské vráně sedá. Opravdu si někdo myslí, že Výzvu k šikaně hygien vymyslel Landa svým ptačím mozečkem sám....? Ten jenom zesiloval a za všechny magory to odnesl.....

https://zdenekkoudelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779311

Všichni odborníci doporučují očkováni pro nejvíce ohroženou skupinu 60 ( někdo doporučuje 65) plus. Pro někoho stále úplně zbytečně.....

PS. Tak odcházející vláda zvažuje povinné očkování již od 50 let na místo původních 60 let. Zvažuje, takže jen řeči o ničem. Co nová vláda...?

Autor: Zdeněk Bárta | čtvrtek 25.11.2021 13:49 | karma článku: 30.59 | přečteno: 1840x

Další články blogera

Zdeněk Bárta

Demonstrace. Odvážní neočkovaní senioři umírají na JIPkách za svobodu?

Opravdu? Já bych spíš řekl, že to jsou hloupí lidé, kteří umírají za blbost. Tak názory mohou být různé. Jiný může mít účastník dnešního Festivalu odvahy a svobody v Praze pořádaném různými pidispolky a jiný já.

28.11.2021 v 14:52 | Karma článku: 47.24 | Přečteno: 17404 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Zesilovač Žito 44. Hrdina? Zbabělec

A pochopitelně také magor. Korunovaný. Já nic.Já muzikant. To oni. Výzva k akci, která vyzývá na webu organizace, kterou založil a pod kterou je podepsán, k zahlcení a šikaně hygienických stanic vlastně nebyla výzvou k šikaně.

16.11.2021 v 16:27 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 981 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Neočkovaní. Co je to za lidi? Co chtějí?

Nejen Česko, ale celý svět se nám rozdělil. Epidemie covidu stále trvá ( podle konspirační verze žádná není) a vlády všech zemí se snaží zachránit svou ekonomiku, zdravotní systémy a obyvatele. Část společnosti jí v tom pomáha.

16.11.2021 v 8:12 | Karma článku: 25.17 | Přečteno: 1252 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Co se děje v ODS

Ministr spravedlnosti nemůže nevědět, neboť „ignorantia non est argumentum“ a pochybuji, že se jedná o chybu. Tu by totiž mohla jeho účetní nebo daňová bába odstranit v několika minutách. Jde tedy o úmysl a úmyslu mívá důvod.

6.12.2021 v 7:00 | Karma článku: 9.56 | Přečteno: 153 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Studenti proti covidové svévoli univerzit

Některé vysoké školy podmiňují účast na řádné prezenční výuce očkováním na covid, testováním či proděláním nemoci opatřením rektora či děkana bez zákonného zmocnění.

5.12.2021 v 23:44 | Karma článku: 19.57 | Přečteno: 321 | Diskuse

Frantisek Stanek

Polsko a Bělorusko nebo Ukrajina a Ruská federace. 2022-021

Napětí před Mikulášem a vánočními svátky by se lidově řečeno dalo krájet. USA a jejich demokratická strana ukazuje že NSŘ má být založen na pravidlech a v určitém slova smyslu ŘÁDECH. Proč tedy máme OSN? Proč máme mezi. právo?

5.12.2021 v 18:57 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 265 | Diskuse

Jan Ziegler

Tleskám Česku, že se jasně postavilo za Izrael

Stalo se totiž jednou z mála zemí, které uznalo nárok Židovského státu na Chrámovou horu. Je varující, že 129 zemí mu jej při hlasování ve Valném shromáždění OSN upřelo.

5.12.2021 v 12:59 | Karma článku: 29.43 | Přečteno: 574 | Diskuse

Vladimír Zeman

USA, EU, Kanada a Velká Británie vyhlašují nové sankce.

Na Rusko, jak jinak. Jo a Bělorusko taky. Fantazie těchto zemí nezná hranic. Stále opakují to, co nezabírá. Nemůže zabírat, protože je třeba řešit příčinu, nikoliv důsledek. To patří k výuce školní mládeže, totiž řešit příčinu.

5.12.2021 v 10:37 | Karma článku: 33.51 | Přečteno: 761 | Diskuse
Počet článků 510 Celková karma 26.30 Průměrná čtenost 1970

Pseudovesničan v "nejlepších letech", který se raduje z každého dne kdy může vnímat svět všemi smysly.Věčný optimista, který dobře ví, že život je krásný a je hloupé si ho kazit zlobou, závistí a nenávistí.

Najdete na iDNES.cz