Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. ledna 2022 Vladislav

Klaus a covidová hodina matematiky.

8. 11. 2021 8:17:06
Učitel matematiky Václav Klaus mladší už znovu učí. Tohle není PORG. Základka. Děti ve třídě si zvědavě šeptají a pokukují po bělovlasém starci, který si sedl do poslední lavice. Ani si nevšimnou, že učitel je velice rozrušený.

Hodina začala. Děti jsou pořád neklidné. Kdo to může být? Asi nějaký zmatený děda, který zabloudil. Nejbližší děcko se starce zvědavě zeptá. A vy jste kdo...? Stařec se zamračí a vypadá, že by to drzé děcko chtěl nejraději sežral.

Učitel Klaus moc dobře ví o koho jde. Ovládá se jen velice obtížně. Nervy pracují. Přece jen si sjedná ticho a hned zadá matematickou úlohu. Pro začátek něco jednoduchého, aby to zvládl i ten nejméně bystrý žák. Obyčejná základka. Tohle opravdu není PORG....

Vezměte si sešity a pište si.

Ze skupiny 1000 seniorů nad 65 let je 80 procent očkovaných. To znamená ( napovídá pro ty méně bystré), že 800 seniorů je očkovaných a 200 není. V nemocnici je z této skupiny celkem hospitalizováno 20 seniorů. Polovina z nich je očkovaných. Tedy z každé skupiny 10 lidí. Je stejný poměr 10 z 800 a 10 z 200? Kdo mi odpoví?

Dětské ruce letí nahoru. Hlásí se i pětkaři. Je to opravdu velmi jednoduché. Odpovědi jsou stejné. Ne, ne, ne, ne, ne. ne.....všechny správně. Učitel Klaus by měl být spokojený, ale je čím dál víc nervní. Tuší co přijde.

Stařec v poslední lavici se postaví a jasně odpoví. Ano. Poměr 10 z 800 a poměr 10 z 200 je stejný. Tyto dvě skupiny jsou stejné. Očkování nefunguje. A směrem k učiteli dodá. Vašíku, máš tu opravdu, ale opravdu hloupé dětí. Dokonce ani neví kdo jsem. Neví, že jsem genius a ozdoba vlasti, která ví vše lépe než všichni odborníci a matiku znám líp než ostatní.

To už je velká nápověda. Děti už chápou o co tady jde. To je překvapení. Celá třída se otřásá smíchem. Klaun! To je klaun! Burácejí děti.

Jen učitel se nesměje. Třese se rozčílením a ponížením. Taková ostuda. Jeho vlastní otec tady dělá šaška a už si to ani neuvědomuje. To už je dno. V hlavě mu běží část jeho životního filmu. Ten poslední díl kdy ho otec svou aktivitou a zásahy do jeho strany donutil raději zbaběle utéct pod hloupou výmluvou před trapnou porážkou. Na místo 12 procentního plánovaného volebního zisku jeho strany kde je jasným vůdcem, který v Parlamentu a v čelní funkci ovládá celou českou politiku tady musí dřít před tabulí a učit nějaké uřvané smrady. Fiala, který ho vyhodil z ODS bude premiérem. Z té ODS, kterou chtěl zničit a nahradit svou stranou. Taková potupa....

V takové situaci se to dá pochopit. Učiteli by se to ovšem stát nemělo. Dětský smích a pokřikování na komického starce přerušil učitelův řev. Každému jednou rupnou nervy. Ven!!! Vypadni!!! Nepříčetně řve na starce učitel Klaus. Vyděšené děti utichnou a v očích mají otazníky. To nebyl klaun? On to ten popletený děda opravdu myslel vážně?

Václav Klaus starší uraženě odchází. Jeho pohrdavý pohled, kterým hledí na rozčíleného syna mluví sám za sebe a beze slov pohrdavě říká - kdo jsi, že mně vyhazuješ? Nula. Nicka, která by bez mého jména a protekce nikdy nic nedokázala. Budeš ještě rád když tě vezmu makat do svého Institutu.

Škoda, že Klaus senior odešel. Matematika a statistika mluví jasně. Očkování sice není dokonalé, ale funguje. V očkované skupině se hospitalizace razantně snížila. Méně vážných případů na JIPce a méně úmrtí. Vloni skoro při stejném počtu nakažených při nemožnosti očkování byly plné nemocnice a umíralo desetkrát více lidí. Vakcína omezuje těžké průběhy, snižuje hospitalizaci a tím nápor na nemocnice a jejich personál. Zachranuje životy a ekonomika může s mnohem menším omezením fungovat a lidé normálně žít. Ti očkovaní mají nyní výhody. Zaslouží si je.

A ti neočkovaní? Ti stále jen remcají a nic jim není dobré....

Nyní se vrátíme k příkladu a neočkované skupině. K 10 hospitalizovaným z 200. Každý si již jistě dopočítá, že pokud by i tato skupina byla očkovaná nemusela by z velké části v nemocnici vůbec být a lidé z této skupiny by nemuseli zbytečně přidělávat zdravotníkům práci, čerpat finanční prostředky a především zbytečně umírat.

To je pořád pro neočkované málo na to, aby byli spokojeni a přidali se k ostatním? K těm, kteří to chápou a respektují názory odborníků v oboru. K těm kteří chápou, že i nedokonalá vakcína je lepší než nic .Práce na dokonalejší. vakcíně stále pokračuje Pracují na ni odborníci z oboru a ne nějací nevzdělaní "selští experti", kteří mimo hloupého žvanění světu nikdy nic nepřinesli.

To opravdu někomu jsou málo zachráněné životy, ekonomika a život celé společnosti? Co vůbec nabízejí oni? Nic. Jen remcání a stěžování které ničemu a nikomu nepomůže.

Výsledky ze států, kde společnost má víc rozumu než nesmyslného odporu mluví jasně. Očkování co největšího počtu lidí je jedinou cestou. Nutné je i další proočkování nejstarší ohrožené skupiny. Větší očkování dětí. Jinudy cesta nevede....

Nebo snad zná někdo stát a společnost, která našla jinou cestu? Kde to je? A jak to tam řeší?

Od Václava Klause staršího a dalších proti očkovacích bojovníků jsem jinou alternativu neslyšel. Dokonce mlčí i zlatý špendlík Dan Landa. Jen neznalost základů matematiky a demagogické plky o ničem. Na místo respektování názorů odborníků a pochopení situace jen prázdné řeči a místy přihlouplý nedospělý postpubertální vzdor.

To je vše co může skupina neočkovaných pro ochranu a fungování společnosti nabídnout....

PS. Vzhledem k jakési chybě nemohu otevřít diskusi. Prostor pro návrhy neočkované skupiny jak vše řešit a kde jinde znají jinou cestu a jakou se snad brzy otevře....

Autor: Zdeněk Bárta | pondělí 8.11.2021 8:17 | karma článku: 18.59 | přečteno: 526x

Další články blogera

Zdeněk Bárta

Případ Djokovič

27.10. 2021. Australský premiér řekl, že se s tenisovými hvězdami nebude zacházet s výjimkami v četně číslo jedna Djokoviče, který odmítl říci zda je očkovaný. Všímáte si toho datumu? Takto informoval premiér veřejnost a nejen ji.

17.1.2022 v 18:12 | Karma článku: 23.26 | Přečteno: 772 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Djokovič. Ježíš? Spartakus? Nebo jen ulhaný kre...( pííííp)

Nejen pro fanoušky tenistu bude dnes zajímavé sledovat mečbol australského ministra pro imigraci. Hawke může poslat jediným úderem Djokoviče domů. Má nahráno na smeč. Budeme se i dnes bavit hysterií Djokoviče staršího?

14.1.2022 v 8:08 | Karma článku: 20.57 | Přečteno: 555 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Ahoj prase v žitě. Už jsi také planetarián?

Ne? Nebo už jsi a ještě o tom vůbec nevíš? Nebojte se prasata v žitě. Nemusíte být neklidná. Nikdo Vám žito nebere. Nikdo Vám nic nebere ani nezakazuje. Jen chce, aby jste se pořád přestala cpát a tloustnout. To snad zvládnete...

2.1.2022 v 13:16 | Karma článku: 12.96 | Přečteno: 565 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Covid. Výborný bič ( ano !) nebo slovenský cukr?

Co s neočkovanými "bojovníky za svobodu"? Prosby na ně nezabírají a tak se hledá recept jinde. Na Slovensku začali neočkované seniory uplácet ( 7500 Kč). Přísloví "Za blbost se platí" dostalo tak úplně jiný význam. A co u nás?

22.12.2021 v 7:21 | Karma článku: 15.98 | Přečteno: 626 | Diskuse

Další články z rubriky Brno

Vít Krinčev

Homosexuály do ústavů, píše se v obecních novinách v Jehnicích

V radničních zpravodajích si občan většinou nic kontroverzního nepřečte. V Jehnicích však ano. V novinách placených z veřejných peněz si tak lze přečíst i článek podepsaný anonymem, který posílá homosexuály do ústavů pro choré.

6.1.2022 v 10:04 | Karma článku: 16.14 | Přečteno: 854 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Bruslařská sezóna startuje na brněnských kluzištích

V sobotu 27. listopadu vstoupili na led kluziště za Lužánkami v Brně první návštěvníci. Před branou se museli prokázat certifikátem o očkování nebo o prodělání nemoci. V pondělí se pak otevřelo i kluziště Vodova.

5.12.2021 v 22:17 | Karma článku: 3.24 | Přečteno: 89 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Jihomoravští hasiči dostávají na semaforech automaticky zelenou

Jihomoravští hasiči se jako jediní v České republice zapojili do projektu C-ROADS Brněnských komunikací, díky kterému dostávají na křižovatkách preference, aby se na místo zásahu dostali včas. Zelenou na semaforech spouští majáky.

3.12.2021 v 10:22 | Karma článku: 4.22 | Přečteno: 99 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Brněnský dopravní podnik montuje své vlastní tramvaje

Brněnský dopravní podnik si jako jediný v České republice montuje vlastní tramvaje, které jsou pojmenované po brněnském drakovi. Momentálně se pracuje na osmnáctém a devatenáctém drakovi. Do roku 2024 jich vyrobí čtyřicet jedna.

24.11.2021 v 7:40 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 151 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Brněnská Montessori škola Perlička otevře lyceum s maturitou

První Montessori střední škola v Jihomoravském kraji bude od září v Brně. Studenti budou střídavě týden ve škole a týden na venkově v Křížovicích. Podobný režim už mají dospívající žáci z Montessori základní školy Perlička.

23.11.2021 v 13:08 | Karma článku: 4.38 | Přečteno: 159 | Diskuse
Počet článků 517 Celková karma 26.24 Průměrná čtenost 1963

Pseudovesničan v "nejlepších letech", který se raduje z každého dne kdy může vnímat svět všemi smysly.Věčný optimista, který dobře ví, že život je krásný a je hloupé si ho kazit zlobou, závistí a nenávistí.

Najdete na iDNES.cz