Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 30. května 2020 Ferdinand

Smrt. Promořeno. Dříve či později dožene čínská chřipka každého...

31. 03. 2020 13:31:04
Znamená to snad, že virus nakonec dožene všechny těžce nemocné a velmi staré lidi s oslabenou imunitou? Ti mrtví zatím hovoří dost jasně. U nás nezemřel žádný mladý zdravý člověk, či snad dokonce dítě. Je to důvod k oslavě....?

V kolonce smrt se objevili první lidé, pro které už jejich cesta životem skončila. Pouze potvrzují už známé statistiky, které nám jasně říká pro kterou skupinu lidí je virus nebezpečný. Je to stejná skupina lidí, pro kterou je nebezpečná i běžná chřipka. Rozdíl je v tom, že virus je mnohem silnější, rychleji a snadněji se šíří a může tedy zasáhnout větší skupinu nejvíc ohrožených lidí. Nikam nezmizí.Už tu bude pořád s námi a bude se vracet. Hlasy, že se virem postupně nakazí většina lidí jsou stále více slyšet. Čekají nas další izolace a karantény?

Četl jsem zde velmi zajímavý blog od mladého člověka." Všichni musí zemřít. Proč, ale pohřbívat ekonomiku?" Je to jistě zajímává úvaha někoho kdo má ještě mnoho desítek let před sebou a obává se nejen o svou budoucnost, ale i co dál přinese čas celé naší společnosti. I mnozí další mladí se tak budou ptát, až na ně dolehnou ekonomické problémy. Mají na to právo.

https://stipsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748609

Jaký dopad bude mít čínská chřipka na celou společnost ? Co vše se změní? Spousta otázek na které mnoho lidí hledá odpovědi a ty mohou být velmi rozdílné. Lidé pro které byl problém pomoci několika desítkám dětem a slovo humanismus se pro ně stalo sprostým slovem najednou ten samý humanismus staví do popředí a budou vyžadovat, aby se pro záchranu velmi nemocných a velmi starých lidí skoro zničila celá společnost? Je to tak správné...? Vyhrotí celá situace už ted znatelné napětí mezi generacemi? Nejlépe je to vidět na politických stranách, které už často nenabízejí vize, ale jsou zaměřeny na různě staré voliče.

Ted se vrátím k původní otázce. Je co oslavovat? Je. Virus nezabíjí mladé zdravé lidi a děti. Tedy skupinu lidí na které je závislé přežití celé společnosti a její budoucnost. Budoucnost i pro starší skupinu občanů, která je na životě a práci mladých a mladších závislá. Úplně stejně jako předchozí generace byla závislá na jejich životě a práci. Mezigenerační štafeta byla předána. Na důchody, náklady zdravotnické péče, fungování LDN či Domovů seniorů musí totiž vždy někdo vydělat. Peníze nepadají z nebe.

Jakou budoucnost mají před sebou lidé předdůchodového věku jako já,nebo mladší důchodci? Velice prostou.Budeme dál stárnout, nemoci nám budou přibývat. Jistě máme šanci se snažit tento přírodní proces zpomalit. Pokud si ze sáčku nevytáhneme černou kuličku v podobě vážné nemoci, máme možnost svůj zdravotní stav ovlivnit. Zdravý životní styl a hlavně strava nám může pomoci. Pokud si někdo prohulil plíce, propil játra čí vychlastal mozek je to jen jeho problém.

Tak by se dalo říci, ale ve skutečnosti to tak není. Tito lidé jsou ve skutečnosti problém pro celou společnost. Tím problémem se nakonec staneme i my ostatní, kteří se zdravým životním stylem pokoušíme oklamat přírodu a komicky marně usilujeme o "nesmrtelnost". Nakonec z nás všech budou jen velmi staří lidé. Jinak to nejde. Společnost, kterou budou tvořit z většiny staří a velmi staří lidé si podřezává větev sama pod sebou. Je to začarovaný kruh ze kterého není uniku.

Naše snaha poroučet smrti je stejně marná jako poručit větru a dešti. Příroda je silnější a my jsme pouze její součástí.Není lepší pokorně přijmout její pravidla a nemlátit jako tonoucí v panice kolem sebe? Už mnoho zachránců stáhnul tonoucí spolu sebou pod hladinu. To opravdu chceme?

A najde se vůbec v budoucnu dost zachránců, kteří budou ochotni skočit pro někoho kdo už "zachránit" nejde? I dál budou nejvíce ohrožení vážně nemocní klienti LDN, či Domovů seniorů. Vzhledem k tomu, že vím v jakém stavu tam většina starých lidí "žije" neděsím se smrti, ale toho abych neskončil podobně. V beznadějné čekárně na smrt. Pokud budu mluvit za sebe, tak v takové situaci bych rozhodně "zachránit" nechtěl. Mysleme raději na mladé lidi a děti....

Vzpomínám si na dva poslední pohřby, které se mě osobně dotkly. Jeden v rodině, velmi blízkého člověka - vážně nemocného skoro osmdesátiletého pána. Druhý v širším okruhu známých mé manželky - dvouletého kloučka, kterého jsem nikdy ani neviděl.Pokud bych měl tu moc a mohl někomu zachránit život doufám, že bych nezaváhal a rozhodl se správně.

Kdo ví, třeba před podobnou volbou bude brzy stát celá společnost. Pro koho použít zmenšené zdroje. Jakou cestou jít? Stárnutí populace je velký problém společnosti a ekonomická krize pro mnoho lidí nebude vhodná k založení rodiny či její zvětšení. Problém se bude jen prohlubovat a zdroje použíté na záchranu té nejstarší části společnosti budou chybět jinde, kde budou mnohem potřebnější. Třeba na léčbu nemocných dětí.

Je můj blog cynický nebo pesimistický? Cynický jistě, příroda prostě takové je a její pravidla platí pro všechny. I pro ty, kteří se je snaží oklamat. Virus nezabíjí zdravé, méně staré, mladší, mladé či děti. Tedy všechny ty na kterých je závislá naše budoucnost a přežití společnosti ve které žijeme. To je jistě dobrá a optimistická zpráva.

Kdo by si ještě před dvěma měsíci pomyslel, že žijeme v historické době. V době kdy se svět změnil a nic už nebude takové jako dřív.....

Autor: Zdeněk Bárta | úterý 31.3.2020 13:31 | karma článku: 18.28 | přečteno: 963x

Další články blogera

Zdeněk Bárta

Nová posila - Jandák bude kandidovat za ANO

Proč? Protože ČSSD je podle něho zoufalá. V tom má nepochybně pravdu. Jen za zoufalou stranu se mohl zoufalec Jandák stát poslancem a ministrem kultury. Čtvrtá politická zastávka - ČSSD je už minulostí. Pátá štace začíná....

26.5.2020 v 12:39 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 895 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Očkovat se ? Ne!? aneb Úterý a náš "Penáč" - 7:20. Prázdno...

Další díl z našeho "Penáče"- svět je zase o kousek víc normální, další nesmyslnost zrušena. Nakupuji bez front. Konec seniorských hodin. Co dál? Novou vakcínou na covid -19 by se odmítlo očkovat 43 % lidí v Česku. Je to normální ?

26.5.2020 v 8:13 | Karma článku: 19.13 | Přečteno: 983 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Sobota. Náš "Penáč" - 7:20 narváno...

Parkoviště plné. U všech pokladen fronty. Pokud měl někdo záměr natěsnat co nejvíc lidí do jednoho prostoru, tak se to podařilo. Na rozestupy není šance. Každý se snaží nakoupit do začátku seniorských hodin...

23.5.2020 v 8:24 | Karma článku: 46.55 | Přečteno: 16820 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Socha Koněva není válečným hrobem

Cituji z dopisu českého ministra obrany " Památník není majetkem ministerstva obrany ani nestál na jeho pozemcích. Rovněž jej podle právních předpisů nebylo možné zařadit do kategorie válečný hrob". Je to jasné Mongole Šojgu ?

20.5.2020 v 9:16 | Karma článku: 31.00 | Přečteno: 948 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Odpověď na důležitou otázku

Připravované uplatnění izraelské suverenity nad části Teritorií (Judeje a Samaří) vyvolalo v Izraeli i ve světě řadu otázek. Na klíčovou z nich odpověděl v minulých dnech premiér Netanjahu.

29.5.2020 v 19:40 | Karma článku: 11.07 | Přečteno: 188 | Diskuse

Jan Ziegler

Z politiky by měli zmizet i Zeman, Štěch a Hamáček. Ať žije Izrael!

Ministr zahraničí Tomáš Petříček, a jeho bývalí kolegové Lubomír Zaorálek a Karel Schwarzenberg těžce chybovali se svým prohlášením k údajné izraelské anexi palestinských území. Nebyli však jediní.

29.5.2020 v 13:19 | Karma článku: 23.78 | Přečteno: 667 | Diskuse

David Wiltsch

Vysušování mokřadů? Ukázkový příklad Babišova boje se suchem!

Babiš se chvástá, jak bude bojovat proti suchu. Kdy? Nevíme. Snad někdy v daleké budoucnosti, až tady bude samá poušť a polopoušť. Zatím se pod jeho panováním jen vesele vysušují mokřady a krajina tak dále pustne.

29.5.2020 v 11:42 | Karma článku: 28.41 | Přečteno: 992 | Diskuse

Ivo Cerman

Kolik lidí zabije jeden izraelský byt?

Osady budované na státních pozemcích jsou jediným způsobem, jak může Žid žít na palestinských územích legálně.

29.5.2020 v 11:07 | Karma článku: 25.77 | Přečteno: 653 | Diskuse

Jan Bartoň

Kalouskovi se už nelíbí u katolíků

Miroslav Kalousek prý zvažuje odchod z katolické církve. Naštval ho postoj kardinála Duky. Mně překvapuje, že v ní ještě stále je.

29.5.2020 v 8:00 | Karma článku: 43.41 | Přečteno: 4561 | Diskuse
Počet článků 377 Celková karma 27.84 Průměrná čtenost 1837

Pseudovesničan v "nejlepších letech", který se raduje z každého dne kdy může vnímat svět všemi smysly.Věčný optimista, který dobře ví, že život je krásný a je hloupé si ho kazit zlobou, závistí a nenávistí.

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...